ilustračný obrázok

Krajinomaľba v plenéri - skicár

Máte radi prírodu? Chceli by ste vedieť  zachytiť  jej krásu v kresbe či maľbe? Relaxovať pozorovaním kvetov, stromov a ich rozmanitých tvarov a farieb?

Na víkendovom workshope sa budeme venovať skicovaniu, kresbe a kolorovanej kresbe. Workshop je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, pretože kresba je základom pre zvládnutie maľby krajiny. Ak naopak už nie ste nováčik, môžeme sa zamerať na botanickú kresbu kvetín, stromov, listov... alebo na voľné, atmosféru zachytávajúce akvarely.

Miesto workshopu sme totiž vybrali rozmanitú Botanickú záhradu. Je tu množstvo krásnych zákutí a zaujímavých tvarov rastlín či stromov. 

Na workshope sa naučíte:

  • základy kresby
  • kresebné techniky
  • spôsoby tieňovania
  • kolorovanú kresbu akvarelom
  • farebnú harmóniu...

V cene workshopu je akvarelový skicár, ktorý Vás môže sprevádzať nielen prechádzkou krásami Botanickej záhrady, ale aj Vašou dovolenkou pri mori alebo potulkami v horách. Skicovanie priamo na mieste Vám uchová spomienky iným spôsobom ako fotografia, Váš rukopis dokáže po čase oživiť Vaše emócie či myšlienky danej chvíle. 

Takýto vizuálny denník si viedlo množstvo umelcov a dnes sú v galériách vystavované rovnocenne vedľa ich diel. Títo umelci totiž premýšľali priamo v kresbe,  kde nachádzali koncepciu pre väčšie práce. 

Kto vie? Možno si tento spôsob kresby tak zamilujete, že skicár sa stane Vašou každodennou súčasťou :-).

Potrebné je priniesť si sadu vlastných okrúhlych štetcov rôznych veľkostí. Ak nemáte, budú k dispozícii na predaj priamo na workshope. V cene je workshopu je materiál a akvarelový skicár.

Technika:

Kresba, kolorovaná kresba, akvarel. 

  • Pozrite si viac fotografií z krajinomaľby v plenéri v našej Galérii.

ILUSTRAČNÉ FOTOGRAFIE:

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyBalíčkyDarčeková poukážka Krajinomaľba v plenéri - skicárAkadémia aktuTeambuilding