ilustračný obrázok

Teambuilding

Oddychový, tvorivý workshop pre skupiny ľudí (priateľov, kolegov…), ktorí chcú spolu stráviť príjemné popoludnie a vyskúšať si niektorú z výtvarných techník.

V ateliéri organizujeme aj teambuilding pre firmy alebo väčšie skupiny ľudí. Teambuilding má podobu maliarskeho workshopu. Záujemcom ponúkame dve rozličné obľúbené témy, ktoré ponúkajú široký priestor na vyjadrenie každého z účastníkov.

Abstraktná maľba ponúka azda najväčšiu voľnosť v prejave. Na maľbe sa dá pracovať podľa vlastnej fantázie alebo sa inšpirovať farebnosťou, kompozíciou, technikou či spôsobom maľby abstraktnými maliarmi 20. storočia aj súčasnosti. Ich reprodukcie Vám budú k dispozícii v ateléri. K abstrakcii patrí experimentovanie, hra a objavovanie. Maľuje sa akrylovými farbami na plátno. Každý z účastníkov môže pracovať na svojom plátne alebo je možnnosť vytvoriť skupiny a pracovať na niekoľkých väčších plátnach spoločne. Pri tejto téme sa nemaľuje len štetcami, ale aj valčekmi, rôznymi stierkami, špachtľami, dajú sa použiť štruktúrovacie hmoty alebo rôzne  ďalšie materiály (textil, piesok, koláž...). Maľovať môžete dokonca prstami. Povolené je fŕkanie, stekanie či odtláčanie farieb. Táto téma je veľmi vhodná pre teambuilding, pretože dokáže poskytnúť množstvo zábavy, radosti z tvorenia, farieb, tvarov, štruktúr a ich najrôznejších kombinácií. Táto téma nie je tak náročná ako realistický obraz, nie je viazaná na predchádzajúce skúsenosti s kresbou, perspektívou alebo inými zručnosťami. 

Impresionizmus. Ďalšou vhodnou témou pre teambuilding je maľba podľa reprodukcií impresionistických maliarov. Vhodné je ak majú účastníci tohto workshopu predchádzajúcu skúsenosť s maľbou, ale nie je to podmienkou. Najobľúbenejším námetom impresionistickej maľby je krajina. Krajina rônych ročných období, kvetinové záhrady či morské scenérie s loďkami. Túto tému je vhodné maľovať olejovými farbami na plátno. Pre impresionizmus je špecifický rukopis skladaný z malých ťahov či bodov, kde maliar kladie farby vedľa seba a tie sa zmiešajú až v oku pozorovateľa. Aj pre nováčikav maľbe môže byť skúsenosť s maľbou klasického obrazu zážitkom.

  • Účastníci nemusia mať žiadnu predchádzajúcu skúsenosť s maľovaním.
  • Môžete si vybrať jeden z našich overených workshopov, po dohode však vieme tému prispôsobiť aj podľa vašich požiadaviek.
  • Teambuilding sa môže konať počas pracovného týždňa aj cez víkend, jeho trvanie je približne štyri hodiny. Lektori sú počas celej akcie k dispozícii a pomáhajú s jednotlivými fázami výstavby obrazu.
  • Najmenší počet účastníkov je 5 osôb, maximum je 12 ľudí.

 

  •  Pozrite si aj fotografie z predchádzajúcich workshopov našej Galérii. 

 

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyBalíčkyDarčeková poukážka Krajinomaľba v plenéri - skicárAkadémia aktuTeambuilding